Zubní pohotovost

Zubní LPS je zajišťována v přízemí budovy Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Vstup na pohotovost je zajištěn zvláštním vchodem.

Pro navigaci klikněte na obrázek (Mapy.cz).

Bolestiví pacienti včetně dětí jsou přijímáni výhradně na zubní lékařské pohotovostní službě (LPS), nikoli na Klinice zubního lékařství (KZL) či Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie (KÚČOCH).

O ošetření pacienta (i dětského) s komplikací rozhodne ošetřující lékař na LPS, který telefonicky domluví ošetření na Klinice zubního lékařství nebo na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie a pacienta pošle s příslušným doporučením.

Stomatologická pohotovostní služba je přednostně určena k neodkladnému ošetření chorob a úrazů zubů, čelistí a měkkých tkání obličeje. Pohotovostní služba není určena k poskytování standardní stomatologické péče. 

NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ POPLATEK ZA POHOTOVOST, NEVYNECHÁVEJTE PRAVIDELNÉ PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY U SVÉHO ZUBNÍHO LÉKAŘE!

Pokud nemáte svého zubního lékaře, obraťte se na stránky České stomatologické komory nebo na pobočku vaší zdravotní pojišťovny, která má informace o kapacitě praktických zubních lékařů.

Režim zubní pohotovosti (LPS) ve FN Olomouc od 1. 3. 2024:

  • PROVOZNÍ DOBA: SO, NE, SVÁTKY 8.00–16.00 HODIN
  • V pracovní dny se v případě akutních potíží obraťte na svého zubaře, nebo na kteréhokoliv ordinujícího zubního lékaře.
  • Léky na bolest jsou k dostání v non-stop Lékárně 24 (budova A).
  • Na Oddělení urgentního příjmu neposkytujeme zubní péči. V případě silné bolesti ulevíme podáním analgetik (injekčně).

 

Aktuální ceník FNOL (klikni pro více informací)