Zubní pohotovost

Zubní LPS je zajišťována v přízemí budovy Kliniky ústní, čelistní a obličejové chirurgie v areálu Fakultní nemocnice Olomouc. Vstup na pohotovost je zajištěn zvláštním vchodem.

Bolestiví pacienti včetně dětí jsou přijímáni výhradně na zubní lékařské pohotovostní službě (LPS), nikoli na Klinice zubního lékařství (KZL) či Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie (KÚČOCH).

O ošetření pacienta (i dětského) s komplikací rozhodne ošetřující lékař na LPS, který telefonicky domluví ošetření na Klinice zubního lékařství nebo na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie a pacienta pošle s příslušným doporučením.

Stomatologická pohotovostní služba je přednostně určena k neodkladnému ošetření chorob a úrazů zubů, čelistí a měkkých tkání obličeje. Pohotovostní služba není určena k poskytování standardní stomatologické péče. 

Ordinační doba od 1. 6. 2022 je následující:

  • po-pá: 15.00 - 22.00 hod. 
  • so, ne, svátky: 8.00 - 20.00 hod.

V případě život ohrožujících stavů, úrazů nebo krvácení z dutiny ústní bude pacientům k dispozici pohotovost na Oddělení urgentního příjmu.

  • Virtuální frontu pacientů můžete sledovat ZDE.
  • Podrobnosti o fungování zubní LPS si přečtěte ZDE.

NEPLAŤTE ZBYTEČNĚ POPLATEK ZA POHOTOVOST, NEVYNECHÁVEJTE PRAVIDELNÉ PREVENTIVNÍ PROHLÍDKY U SVÉHO ZUBNÍHO LÉKAŘE!

Pokud nemáte svého zubního lékaře, obraťte se na stránky České stomatologické komory nebo na pobočku vaší zdravotní pojišťovny, která má informace o kapacitě praktických zubních lékařů.